Heroes of the StormLeague of LegendsLogitech

Lancraft 2015 v režii Inside Games

Tento víkend se uskutečnila největší herní lan párty v tomto roce Lancraft 2015, která se poprvé konala v prostorách Ostravského výstaviště. Ostravské peklo zřejmě našim hráčům svědčilo a odvezli jsme si tak 2x 1. místo 2x 2. místo a 4. místo. Celkem naši hráči získali finanční výhry v hodnotě  37.000 Kč.  Pojďme se nyní podívat na tom jak se dařilo jednotlivých sekcím.

Hearthstone

Začneme tím nejlepším! Lancraft 2015 a Hearthstone = jasná dominance iG! Jmenovitě pak kapitán sekce Dodgy a Mirásek předvedli neskutečnou jízdu zakončenou až ve velkolepém grand finále. Ale pěkně od začátku, do hlavního turnaje se podařilo kvalifikovat z online kvalifikace pouze Dodgymu, zbytek týmu musel v pátek zabojovat v BYOC kvalifikaci přímo v Ostravě. Kvalifikace se hrála systémem SWISS a první kola vyšli náramně skoro celému týmu. V průběhu kvalifikace se nejvíce pak dařilo Scruffymu a Miráskovi, který překvapoval všechny a bylo na něm vidět, že si do Ostravy přivezl neskutečnou formu. V 5. kole měl Mirásek nejlepší skóre z celého týmu a tak bylo prakticky jasný, že i on se podívá do hlavního turnaje!

V sobotu začínal hlavní turnaj a naši hráči odstartovali svojí jízdu! Oba dva prošli winners bracketem bez zaváhání až do samotného finále winners bracketu. V tu chvíli bylo jasné, že máme dva hráče na bedně! Ve finále winners bracketu, pak Dodgy porazil Miráska a zajistil si tak grand finále. Mirásek ve finále losers bracketu poradil s hráčem jménem Matty a v tu chvíli propukla v táboru iG neskutečná radost!! Bylo jasné, že získáme DOUBLE, tedy první dvě místa! Samotné grand finále pak byla hlavně show pro diváky, kteří mohutně podporovali oba borce a hlasitě prožívali každý play. Nakonec Dodgy udolal Miráska 4:1 na zápasy a stal se tak historicky prvním hráčem Inside Games, který vyhrál Lancraft!!

11163932_545440338930664_7839569201312794068_o

Heroes of the Storm

Hra, která byla přidána do programu Lancraftu na poslední chvíli. Náš tým přijel jako jasný favorit a to také dokázal ve všech zápasech, kdy nenašel přemožitele. Bohužel do turnaje se přihlásili pouze 3 týmy. Ale jak víme, tak tato hra si v Čechách teprve nachází své místo, a hráčské komunita ještě není tak rozvinutá. Nicméně naši hoši neponechali nic náhodě a bez sebemenších problémů si došli pro 1. místo a dokázali tak, že v tuto chvíli jsou absolutní špičkou na cz/sk scéně! Aby toho nebylo málo, tak kluci  úspěšně ten den před finálem hlavního Lancraft turnaje odehráli zápasy Open ESL League, kam se probojovali do TOP 32 a odnesli si tak krásných 100$.

11728778_545437892264242_5613722604870471561_o

League of Legends

Naši lolkaři si po nevydařeném ASUS Finals chtěli napravit chuť právě na Lancraftu. Těsně po ASUS Finals se tým rozhodl vyměnit hráče na Midu. Cvoken dostal od týmu týden čas na to aby rozšířil svůj champions pool a jak se říká LoLkařským slengem „nafetoval“ trochu toho SoloQ. V tu chvíli se tým rozhodl vzít na tryout Shiageho, který dlouhou dobu nehrál, ale nyní se opět vrátil a měl velkou motivaci do hraní. Týden před Lancraftem měli hráči bootcamp a tak jsme doufali, že to co natrénovali dokáží přetavit v úspěch.

Hlavní turnaj v League of Legends začínal v sobotu. Ve skupině jsme potkali týmy Extatus, Strong Bar a eSuba.Ladies. Náš tým dokázal vyhrát všechny hry a postoupit do playoff z prvního místa. Ve čtvrtfinále jsme potkali tým eRencontre  Gaming, který jsme porazili 2:0 na zápasy a postoupili do semifinále. V semifinále na nás pak čekal vítěz posledního Lancraftu a to tým eSuba. Tento duel byl velmi sledovaný. První hru ze začátku ovládal tým eSuby, ale poté naši borci začali krok po kroku kontrolovat hru, až dokončili obrat a připsali si tak vítězství na první mapě. Druhá hra začala velmi podobně jako první, kdy vedení ze začátku hry držela eSuba. Bohužel naši hráči se nechali hodně často odchytávat eSubáci z toho vždy dokázala něco vytěžit. Zbytek této hry měla eSuba pevně pod kontrolou a srovnala tak stav na 1:1. Třetí hra začala opět dobře pro tým eSuby a ta si vybudovala osmi tisícoví gold lead. Ovšem pak se stala velmi nemilá záležitost, když vypadl proud v celé řadě, kde seděl náš LoL tým a než se stačila dát pauza, tak eSubáci vzali dva killy. Je potřeba podotknout, že proud vypadl v opravdu nejméně vhodnou chvíli, když probíhal velmi klíčový teamfight. Tato kauza byla hodně rozebírána a hlavně bylo potřeba jí vyřešit, tak aby nebyl poškozen ani jeden tým. Bohužel pravidla pro LoL turnaj na Lancraftu, nějak nepočítala s tímto problémem, a tak se vše muselo řešit na místě. Po půl hodině se nakonec kapitán týmu Kieleran rozhodl, že týmu eSuby věnuje surrender a tím i postup do finále! Tímto krokem si získal velký respekt a důvěru jak fanoušků, tak i hráčů a hlavně nás jakožto vedení. Jen jsme se utvrdili v tom, že jsme vsadili na správného člověka, který hraje podle pravidel fair play. 🙂

V neděli nás pak čekal duel zklamaných tedy zápas o 3. místo, kde jsme nastoupili proti celku Gunrunners. Náš tým nakonec podlehl tomu soupeři 1:2 na zápasy a odnesl si tak opět nepopulární 4. místo. Nutno dodat, že hráči byli hodně zklamáni po prohře proti eSubě, protože šance na postup do finále byly vysoké. Celkově však tým předvedl krásný výkon a ukázal, že se s ním musí do budoucnosti počítat. 🙂

11791935_545134378961260_3557845761232481925_o

FIFA 15

V sobotu se také odehrál FIFA 15 turnaj ve kterém jsme měli svého zástupce a veterána FIFA scény DiDu. DiDa proplul bez problému turnajem až do finále, ve kterém narazil na Schultzinha z týmu Dark Tigers. Bohužel finále opanoval hráč z týmu Dark Tiger, a tak si DiDa odnáší 2. místo. Za které si zaslouží pogratulovat.

 

11807444_545172528957445_2902953141280940434_o

Lancraft 2015 byla nejúspěšnější akce za celou historii Inside Games. Jsme velice hrdí, že máme pod Inside Games skvělé hráče, ale ještě více pyšní jsme na Vás na naše fanoušky, kteří dokáží podpořit naše hráče když se daří i nedaří!!

Na závěr veliké poděkování patří také partnerům organizace výrobci těch nejlepších herních periferií Logitech a TIGER energy drink, který drží naše hráče při životě během akcí!! 🙂

#iGHYPE

11143572_545433282264703_5026696874614306658_o

 

WEB REKLAMNI