Ohlédnutí Hearthstone sekce za LC 2015!

Trpělivost, emoce, touha, boj – to vše si Hearthstone sekce prožila na letošním Lancraftu! Byla to dlouhá cesta, ale nakonec jsme společně došli až k neuvěřitelnému výsledku! Dodgy obsadil první místo a Mirasek hned druhé!

Na letošní Lancraft jsme jeli v dost silné sestavě:

Kapitán: Lukáš “Dodgy” Dočkal

Miroslav “Mirasek” Sloup

Marek “Melane” Zábran

Pavel “Scruffy” Janík

Filip “ixxii” Ovečka

a dvě nové posily:

Jakub “Pardub” Pardubský

Patrik “Darteras” Mithofer – Darteras nakonec nezůstal v iG, protože jsme se rozhodli, že si necháme pouze jednoho hráče a místo si vybojoval Pardub.

A z vedení Hearthstone sekce:

Filip “Aspi” Matoušek

Boj Hearthstone sekce na Lancraftu spočíval v tom, že se museli v pátek kvalifikovat do finálové top 16, která měla hrát o pohár v sobotu. Jediný Dodgy se dokázal kvalifikovat do top 16 už v online kvalifikaci, kde postoupilo 8 hráčů. Proto měl jediný jistotu, že si zahraje o pohár. Ostatní měli svou cestu mnohem složitější, jelikož celý pátek soupeřili s protivníky, aby si zajistili jedno z dalších 8 míst do finálové top 16ky.

Celou dobu se nám docela dařilo, pak však přišel problém, že hodně našich hráčů mělo skóre na zápasy dost nejasné (3:2 nebo 4:2), takže jediný další jistý postupující byl Mirasek, který konečně prolomil svou smůlu. Na dřívějších offlinech vždy nepostoupil do top 8 jen o jedno či dvě místa, ale tentokrát si to nenechal utéct. Proto se postavil vedle Dodgyho v top 16, aby společně čelili ostatním hráčům!

V prvním kole playoff se Mirasek postavil proti Raidymu z týmu ENVi a Dodgy proti hráči jménem Marvelious z týmu Zeroskills. Proti nim nastartovali svou hvězdnou jízdu a dostali se až do finále winners bracketu. Měli jsme štěstí při rozlosování, protože se oba mohli potkat právě až ve finále, tudíž nehrozilo nějaké nešťastné vyřazení v průběhu playoff. Ve finále winners bracketu Dodgy porazil Miraska, který pak musel nastoupit do souboje s Mattym, který se kvalifikoval do playoff už v online kvalifikaci a dotáhl to až na krásné třetí místo. Mirasek ho porazil a už jsme věděli, že máme jisté první místo! Menší dodatek: Kvůli naší oslavě při Miraskově výhře, se zasekla webcamera, která nezvládala tolik rychlých pohybů. (Kappa)

Konečně přišlo to, na co jsme čekali celou dobu. Na co jsem jako manažer HS sekce čekal déle jak rok – obrovský úspěch, který potěšil celé Inside Games a hlavně náš Hearthstone tým – velké grand finále o první místo na Lancraftu 2015! Proti sobě se postavili Mirasek a Dodgy, takže v celém hledišti panovala dost klidná atmosféra, jelikož bylo jisté, že si odnese titul mistra LC 2015 hráč Inside Games! Svedli spolu pěkné souboje, ale Dodgy jakožto kapitán, Miraska porazil a tak pozvedl krásný pohár nad svou hlavou před několika diváky jak na streamu, tak v hledišti! To si všichni hráči i vedení Inside Games nemohli nechat ujít a naskákali na pódium, kde oba finalisty zvedli nad své hlavy a nechali je si užít svůj moment vítězství, protože pro Inside Games byli oba vítězové!

Dodgy – 1. místo

Mirasek – 2. místo

Zde se můžete podívat na to, jak probíhalo celé grand finále!

Tím však nekončíme! Zbytek hráčů se šlo zúčastnit ostravské části Fujitsu ligy, kde Melane vybojoval další cenné body a drží si tak krásné třetí místo v kompletním bodování!

Pohled hráčů na celý Lancraft 2015

Filip “Aspi” Matoušek – Manažer Hearthstone sekce:

“Přes nesnesitelné horko a spoustu lidí jsem si to dost užil. Ještě aby ne, když jsme vybojovali první a druhé místo, že?! A abych se trochu vyjádřil k přiřazení Parduba do našeho týmu: Pardub byl první hráč, kterého jsme si k nám vzali na zkoušku, byl u nás něco přes dva měsíce, kdy jsme zjišťovali a prověřovali jeho kvality, které se nám na LC celkem potvrdili, i když se mu moc nedařilo. Proto je nyní jedním z nás a doufám, že se mu v našich barvách bude dařit. Během LC jsem si osobně prošel něčím, co mě utvrdilo v tom, že náš tým není vázán jen “pracovním” vztahem, ale i přátelskými, což mě utvrdilo v tom, že eSport je skutečně něco, co sbližuje lidi. Co se týče atmosféry na Lancraftu, tak dost kladně hodnotím celou Hearthstone scénu, protože jsem se poznal se spoustou nových lidí jako je: Thinny, Scyther, VanillaTitan, Pokrovač, Pt44h nebo Slimerek. Zároveň musím uznat, že největší párty jsem zažil asi se Slimerkem, Wyanutem a Countdownerem, kteří s námi perfektně oslavili první a druhé místo! Na naše hráče jsem skutečně pyšný a jsem velmi rád za to, že se nám konečně podařilo urvat něco velkého, na co budeme vzpomínat ještě dost dlouho! Doufám, že nás tohle nakopne a budeme pokračovat v krasojízdě. Již teď máme pár cílů, které chceme splnit v nejbližší době, takže pevně věřím, že o nás ještě uslyšíte!”

Lukáš “Dodgy” Dočkal – Kapitán týmu:

“Abych to celé nějak shrnul. Celkově mě LC hodně překvapil v tom kolik zde bylo hráčů, stánků s doprovodným programem, atrakcí, diváků atd atd.. Osobně mi na LC chybělo akorát více jídla na baru a posilovna 😀 .. Co se týče výsledku HS sekce, tak asi nemohu být více spokojen. Ale musím říct, že někteří hráči přijemně překvapili a nikdo vyloženě nezklamal, ikdyž od některých jsem si sliboval víc 😀 Na závěr bych jen dodal, že kluci ukázali správného týmového ducha, když po mně vytřeli na zemi 😀 #noShame #oslavajakcyp”

Marek “Melane” Zábran:

“Lancraft byl super až na to nesnesitelné horko a holky, které běhaly za youtubery, kteří mi zde přišli trochu annoying. Každopádně musím pochválit skvělou partu, která zde byla a to, že vzniklo spoustu nových VKV na Hearthstone scéně.”

Jakub “Pardub” Pardubský:

“LC se mi jako akce líbilo díky lidem a atmosféře. Ačkoliv sám nejsem moc spokojený se svým výkonem a místem, kde se letošní LC odehrávalo. Jinak palec nahoru.”

Filip “ixxii” Ovečka:

“Tento LanCraft bol môj tretí, ktorého som sa zúčastnil. Konal sa na úplne inom mieste, takže to bola novinka na ktorú som sa tešil, pretože okolo toho bol veľký rozruch už od minulého roka. Čo sa týka HS turnaja, tak som veľa od seba neočakával, keďže na prípravu som mal málo času a počas celého turnaja bolo v hale neznesiteľné teplo, no aj tak som si dobre zahral. Pomimo hlavných turnajov bolo kopu doprovodnej zábavy. Pre mňa bolo hlavné, že som stretol kopu známych z komunity a celú iG family, ktorá na LC predviedla neskutočné výkony- THE DREAM v podobe 1. a 2. miesta v HS turnaji (Dodgy, Mirasek), 1. miesto v HotS turnaji, 2. miesto vo FIFA turnaji a 4. miesto v LoL turnaji. Alkohol po večeroch bol teda samozrejmosťou, ako to už na LC býva a odhliadnuc od toho tepla v hale, som si celú akciu znova užil!”

Pavel “Scruffy” Janík:

“Na letošní LC jsem se těšil již od loňského lancraftu, který byl můj první. Změna místa konání mě sice trošku zamrzela, ale slibovaná kapacita výstaviště dávala jasně najevo, že se cesta do Ostravy vyplatí. Dorazil jsem hned první den, abych trošku dohnal svou malou přípravu, ale bohužel alkohol byl silnější a já šel do kvalifikačního turnaje takřka nepřipraven. I přes to všechno, jsem turnaj začal s hezkým score 3:0 , které se ovšem pod nátlakem nesnesitelného počasí a únavy zapříčiněné předchozí nocí rázem změnilo na 3:3 tudíž nepostupující. Byl jsem trošku zklamán ale alespoň jsem mohl užívat i další krásy Lancraftu. Nejlepším dnem se nakonec stala sobota a to hlavně díky finále HS turnaje kde jasně dominovali dva naši hráči, Dodgy a Mirasek a mi si užívali oslav jejich vítězství (ach jo, zase ten alkohol 😀 ) a zakončili tak lancraft 2015 nejlépe jak jsme jen mohli. Mrzí mě, že je to jediná Lancraft akce tohodle roku ale tím více se nemůžu dočkat dalšího Lancraftu, který doufám bude ještě úspěšnější pro nás tým.

Miroslav “Mirasek” Sloup:

Letošní Lancraft byl naprosto epický. Vždy se nejvíce těším na atmosféru, kterou dokáže komunita vytvořit a na to, že se naživo uvidím s lidmi, se kterými komunikuji převážně pomocí písmenek.
Velkým a snad jediným mínusem bylo vedro, které bylo u počítačů opravdu nesnesitelné.
To, že obsadím druhé místo v hlavním turnaji, jsem upřímně nečekal. Moje příprava byla vzhledem k opravě notebooku téměř nulová. I přesto si myslím, že mi pauza od hraní pomohla. Do pohody jsem se dostal po prvních pár výhrách a samotné zápasy mě opravdu bavily. Mou hladkou cestu do finále zkazil až sám velký Dodgy, který si ale přinesl neskutečnou formu a zcela zaslouženě Lancraft vyhrál.
Velký dík patří celému týmu, který mě seznámil s aktuální metou a pomohl mi doladit balíčky. Tím hlavním je ale způsob, jakým naše sekce na akci fungovala. Uvědomil jsem si, že jsem potkal tu nejlepší partu na scéně. To je cennější než jakékoliv vítězství. iG family <3 “