Scruffy na Asus Finals 9!

Scruffy v sobotu 12.12. 2015 porazil Danniera v bo5 3:0, díky čemuž si zajistil postup na Asus Finals 9! O své dojmy a přípravy se podělil v dnešním rozhovoru!

Aspi:

Ahoj Scruffy! Nedávno se ti podařilo porazit Danniera, čímž sis zařídil postup na samotné Asus Finals 9, kde se utkáš s hráčem jménem ecoo. Popiš nám svou cestu k tomuto postupu?

Scruffy:

 Ahoj. Moje cesta byla celkem snadná a to hlavně z důvodu, že jsem jako hráč, pozvaný na Asus Finals 8, nemusel hrát první část kvalifikace a tím si zajistil ihned nějaké body do tabulky Hitpoint Národní ligy. Povedlo se mi projít skupinovou část a i přes neúspěch v play off jsem se automaticky posunul do skupinové části druhého kola ligy. Nasbíral jsem tedy důležité body a dostal se až do závěrečné dvanáctky nejlepších, kde jsem právě s Dannierem bojoval o postup na Asus Finals 9.

_____

Aspi:

Jak ses připravoval na jednotlivá kola? Měl jsi nějaké tréninky?

Scruffy:

Co se týče kol kvalifikačních, tak tam jsem svou přípravu lehce podcenil z toho důvodu, že jsem nemusel hrát již zmíněné první části kvalifikací. A jelikož tenhle týden jsem byl dost zaneprázdněn real lifem (smích) tak zatím proběhla příprava spíše teoretická. Ale s eceem jsem již párkrát hrál a proto oba dva víme, co od sebe očekávat, takže se zkusím zaměřit na jeho slabiny a snad to dopadne dobře.

_____

Aspi:

Takže ještě stále přemýšlíš nad různými kombinacemi balíčků, které si vezmeš na turnaj? Jak se ti líbí systém? Jsi spíše LHS hráč nebo Conquest?

Scruffy:

Přesně tak, zatím nejsem definitivně rozhodnut jakou zvolím strategii. Někteří hráči se snaží překvapit, ale já se radši držím svých oblíbených decků, i když vím, že s nimi soupeř počítá. Formát se mi líbí jen z jedné části, a sice možnost banu jednoho balíčku soupeře. Horší část je samotný Last Hero Standing, který není můj oblíbený formát, a také na něj po roce hraní Conquestu nejsem vůbec zvyklý a dělám tak chyby při picku správných decků. Doufám že se podobných chyb vyvaruji a třeba se mi povede nějaké 3:0 jako při finálním play-off.

_____

Aspi:

Když se podíváš na samotné kvalifikace, kterých ses nemusel zúčastnit. Myslíš, že byly dobře vymyšlené a zorganizované?

Scruffy:

Celý systém kvalifikací bych chtěl velmi pochválit. I když je pravda, že pozvaní hráči měli menší výhodu, dostal šanci každý a to nejen jednou kvalifikací, ale třemi, což vybralo velmi silnou osmičku hráčů. Organizačně byl možná trošku problém s upřesněním důležitých informací, které se řešily až při začátku prvního turnaje a to hlavně formát, který nebyl od začátku jasně definovaný. Poté také byly trošku zmatky s daty jednotlivých kvalifikací, protože dvě proběhly v neděli zatímco poslední se uskutečnila v sobotu, což hodně hráčů trochu zmátlo. Ale myslím si, že Hitpoint se z malých chybek velmi dobře poučil a budoucí hearthstone ligy budou jen lepší.

_____

Aspi:

Ty jsi byl již na minulém AF, jak na to vzpomínáš a myslíš si, že tento bude lepší?

Scruffy:

Vzpomínám na tuhle akci velmi rád. Bylo to mé poprvé ve Fabrice (smích) a maximálně jsem si to užil. Program nabitý, atmosféra hlediště neskutečná, a hostesky krásné (smích). Doufám, že tenhle ročník bude minimálně tak dobrý jako ten poslední a plánuji si ho užít naplno. Také doufám, že se mi povede dostat až do samotného finále a znovu si zahraji na stagi, před přeplněnou fabrikou. Ten pocit je úžasný.

_____

Aspi: 

Takže nějaký #Drunkffy během after party? (smích) Každopádně ti budeme držet palce a případně i fandit na streamu!  Teď máš prostor něco vzkázat čtenářům článku.

Scruffy:

#Drunkffy rozhodně bude, ale první práce, a až potom zábava. Na stream určitě doražte, a pokud máte možnost tak i přímo do Svitav, kde potkáte všechny možné hvězdy českého eSportu. Také budu rád když mi lajknete moji facebookovou stránku a v sobotu pořádně fanděte!

12279139_480490035492453_669503943168920066_n