Sobotní Hearthstone bitva!

Tuto sobotu se koná Mid Season Finals Fujitsu Ligy a zároveň Spring Preliminaries! Pro jednoho z našich hráčů se bude jednat o obrovskou výzvu, během které bude nucený bojovat ve dvou offline turnajích najednou!

Fujitsu Liga probíhala od začátku roku 2016 a již tuto sobotu (14. 5.) vyvrcholí její první část v pražském herním klubu Re-Load. Hráči se od ledna sjížděli na offline části nebo každou neděli bojovali v online turnajích, aby se konečně střetlo top 16 nejlepších hráčů, kteří budou bojovat o ceny v hodnotě 30 000,- kč!

Za tým Inside Games bude bojovat JáraVyskočil a Pardub! JáraVyskočil se držel celou dobu na skvělém prvním místě, ale v poslední době se soustředil na ladder souběžně na třech serverech, takže mu prvenství sebral hráč týmu eEriness – Horaczio. Pardub naopak nabral formu ve chvíli, kdy zvítězil Wangl Championship a dostal se na krásné třetí místo v žebříčku Fujitsu Ligy.

hs_table

Bude se hrát formátem: Standard bo5 s jedním banem a double elimination bracket. Naši hráči už mají přidělené své soupeře, proti kterým se postaví už v 10 hodin ráno a započnou tak finální jízdu!

bracket fl finále

Jára se v prvním zápase střetne s hráčem Vlcak77, což není úplně známý hráč, ale právě proto nemůže přípravu podcenit. Pardub se naopak střetne s bývalým spoluhráčem Melanem, který je velmi zkušeným hráčem a mohlo by se jednat o dost zajímavý zápas.

Co je však nejzajímavější a už na začátku článku jsme na to upozornili: Jára bude hrát dva turnaje najednou! V 10:00 začíná Fujitsu Liga a ve 14:00 začíná Spring Preliminaries, které mají jednu ze svých “poboček” právě v Praze a to v Re-Loadu! Pokud by šlo vše hladce, tak by mohl mít Jára klidný postup ve winners bracketu Fujitsu Ligy, aby měl pak čas na odehrání svých zápasů v Prelimkách. Preliminaries slouží ke kvalifikaci do užšího výběru hráčů, kteří se pak porvou o místo na samotné mistrovství! Pro Járu to bude určitě velmi náročný den, takže jsme ho pro vás vyzpovídali.

Aspi:

Ahoj Járo! Tebe čeká v sobotu dost perný den, protože se zúčastníš hned dvou turnajů najednou. Jedná se o finále Fujitsu Ligy a Spring Preliminaries. Jak to celé bereš? Mrzí tě, že je to v jeden den nebo to bereš jako výzvu?

JáraVyskočil:

Zdravím, je to celkem škoda, že obě akce budou ve stejný den, uvidíme jak to celé bude probíhat a jestli nebudu nucen pustit Fujitsu v případě, že by se mi kryl zápas Fujitsu s prelim zápasem.

***

Aspi:

Bylo pro tebe náročné získávat body na Prelimky a jak to vůbec probíhalo?

JáraVyskočil:

Získávat body na Prelimky nebylo jednoduché. První 2 body jsem si přivezl z Katowic z winter Preliminaries, dalších 10 bodů jsem měl v únoru z NA ladderu, kde jsem se umístil na 19. místě, 1 bod za legend rank v březnu a posledních 5 bodů jsem získal na Asijském ladderu za 70. místo v dubnové sezóně.

***

Aspi:

Víš ještě o nějakém Čechovi, který by se měl v Praze na Prelimkách ukázat nebo jsi jediný, kdo se dostal do topky?

JáraVyskočil:

Kromě mě by se v Praze měl ukázat Standa Cifka, který má stejně bodů jako já, určitě Pokrovač, Corpus a Synthetic. o nikom dalším nevím.

***

Aspi:

Co se týče Fujitsu Ligy, jak se ti líbil celý průběh a jak bys zhodnotil své počínání?

JáraVyskočil:

Fujitsu se mi líbila, přátelská atmosféra atd. V Praze na Fujitsu jsem byl celkem třikrát, dvakrát jsem skončil na druhém místě a na poslední Fujitsu jsem skončil v top 8, online Fujitsu jsem jednou vyhrál, jednou skončil na 2. místě a jednou tuším na třetím.

***

Aspi:

Na závěr ti chci poděkovat za tvůj čas a popřát hodně štěstí. Teď máš možnost vzkázat něco čtenářům!

JáraVyskočil:

Děkuji, v sobotu budu nějaké to štěstí potřebovat. Jinak co vzkázat čtenářům.. tak určitě fanděte v sobotu a můžete mě followovat na twitteru @Jarla_HS, případně na twitchi twitch.tv/jarla_sw.