Matty hodnotí konec sezóny!

Vyzpovídali jsme současného mistra České republiky ve hře Hearthstone! Samozřejmě mluvíme o Mattym!

Ahoj M4tty! Máš za sebou v posledních několika týdnech neuvěřitelnou jízdu. Sbíral jsi jednu medaili za druhou. Jak se s odstupem času cítíš po takovém “pomyslném” zakončení sezóny?

Čus. Jako zakončení sezóny považuji spíš Dreamhack, který mě ještě čeká. Pokud se dostanu do top16, tak budu maximálně spokojený.

***

Jsi momentálním držitelem titulu mistra České republiky ve hře Hearthstone. Jak to vůbec vnímáš? A jak to vnímá tvé okolí? Všimli jsme si, že tě v tomto ohledu podporuje i tvá škola.

Je to super pocit, i když na mčr nebylo top16 nejlepších hráčů v ČR. Okolí to vnímá určitě pozitivně a vlastně i ta škola, která na stránky sdílí všechny mé úspěchy.

***

Před chvílí jsem mluvil o konci sezóny, ale tomu ještě úplně konec není, protože se momentálně hraje COOL Liga, o kterou také bojuješ. Jak se ti líbí tento turnaj a vidina, že by sis mohl zahrát přímo v kostele?

Turnaj je to pěkný, akorát mohli udělat 1-2 sloty pro pozvané hráče, protože teď bych měl na invite asi šanci. (smích) Minulá kvalifikace mi o kousek utekla, takže teď se budu snažit o postup v té poslední.

***

Zároveň tě za pár dní čeká Dreamhack, kam jedeš s téměř celým týmem. Jak se na tuto akci připravuješ a hlavně jak se na ní těšíš?

Na Dreamhack trénuji ještě víc jak na MČR a se svým lineupem jsem si dost jistý, takže doufám, že to vyjde.

***

Dalo by se říci, že nová sezóna začne v době, kdy už bude ve hře nové rozšíření. Co si zatím o tomto rozšíření myslíš a jak to podle tebe ovlivní metu?

Na novou expanzi se těším, i když mi tato meta přijde i přes názory jiných v pořádku. Ladder možná tak úplně ok není, ale když se v turnajích dá ban na Shamana, tak je to hratelné.

***

Poslední otázku zaměříme spíše na tvé momentální působiště. V Inside Games nejsi tak dlouho, ale za to jsi stihl pro tento tým vyhrát hned několik důležitých turnajů. Jak se ti u modrobílých líbí? Co říkáš na svůj tým a vedení organizace?

Myslím, že si nemůžu na nic stěžovat. Naše sekce může podle mě v klidu konkurovat HS sekci eSuby (na českých turnajích máme myslím dokonce i lepší výsledky).

***

Já ti moc děkuji za rozhovor a nyní ti přenechám prostor pro nějaký vzkaz čtenářům.

Děkuji všem, co mi fandili a doufám, že mě budou moci podporovat i v play-off na Dreamhacku!

***

Pokud chcete sledovat Mattyho a jeho cestu skrz různé turnaje, tak se určitě podívejte na jeho fanpage: https://www.facebook.com/iGmatty/?fref=ts