Výprava na Battlegrounds!

Již tuto sobotu 25.03.2017 se uskuteční Hearthstone RoG Battlegrounds! Na tuto akci se mohli hráči dostat skrz dvě online kvalifikace. V sobotu se odehraje offline utkání mezi nejlepšími, kteří se poperou o prizepool 20 000 Kč v Alza Game Center.

Naši dva hráči Valentin “Valdaboy” Ivanov a Daniel “PoweR” Strmiska se kvalifikací zúčastnili, z těchto kvalifikací vyšli oba s úsměvem na tváři. Z první kvalifikace šťastně odešel PoweR, který skončil na čtvrtém místě s poměrem 6:1 a 18 body. Druhá kvalifikace dopadla dobře pro Valdaboye, který dopadl na 6. místě se skóre 6:1 a 18 body. Připravili jsme si pro Vás speciální vyjádření PoweRa a Valdaboye, kde se dozvíte jejich názory na nové karty a jejich přípravy na Battlegrounds.

Jak se připravuješ na Battlegrounds?

Valdaboy – Zatím zkouším více LHS lineupů proti několika hráčům, se kterými testím už delší dobu. Dnes a zítra proti nim už budu hrát jen ten, který mi přišel jako nejlepší.
PoweR – Ahoj, nepřipravuji se nijak zvlášť. Hraji především ladder s decky, které chci vzít na BGs. Aktuálně se pohybuji na samém vrcholu legendary ladderu, ale pořád se mi nedaří chytit dostatečný streak do kýžené top 5. Jinak samozřejmě mám vymyšlený lineup, ban atd. Řekl bych, že tu hlavní „práci“ už mám hotovou a teď už dolaďuji jenom detaily. Jo a ještě abych nezapomněl, dnes máme s Valdou domluvený speciální trénink.

Proti komu jsi měl největší problém při kvalifikaci a proč?

Valdaboy – V kvalifikaci jsem měl skóre 6-1 na série, což znamená, že problém jsem měl zejména v sérii, kterou jsem prohrál (2-3 vs Garo). Do série s Garem jsem měl 9:0 s renolockem a když jsem viděl, že začínám sérii matchupem Renolock vs Garův dragon priest, měl jsem radost. Ta se během 15 minut vytratila, jelikož jsem byl 0:2 down a musel jsem otočit mým vlastním dragon priestem. To se mi nepovedlo.
PoweR – V kvalifikaci jsem prohrál jen s Kronosem a proč jsem prohrál? To sám nevím, protože jeho lineup byl proti mému nic moc, tak asi štěstí.

Jaký máš momentálně cíl, pokud nebudeme počítat Battlegrounds?

Valdaboy – Zejména se snažím sbírat HCT body na Spring playoffs, každopádně taktéž se chci podívat na Tiger Masters finále, či MČR a umístit se zde na co nejvyšších pozicích. Rád bych si také zopakoval účast na některém z Dreamhacků, kde bych se chtěl podívat do top 16 main eventu.
PoweR – Momentálně je mým hlavním cílem dostat se na spring preliminaries. Aktuálně mám 10 bodů, takže ještě alespoň jednou tolik potřebuji. Napjatě taky čekám na výsledky hlasování do reprezentace na Global Games, ale moc šancí si nedávám, konkurence je opravdu velká a já mám nevýhodu v tom, že jako jeden z mála nominovaných nejsem streamer, ale jen kompetitivní hráč.

Jaký máš názor na rozšíření? Zaujala tě nějaká karta?

Valdaboy – Zatím byly odhaleny zejména anti-aggro karty, tudíž jsem zatím spokojený, každopádně ještě plno karet přibude. Nejvíce mě asi zaujala karta Sherazin, Corpse Flower, která přináší do hry mechaniku „graveyardu“.
PoweR – Abych se přiznal, tak karty nerad řeším nějak do podrobna v průběhu odhalování expanze. Vždycky si jen v rychlosti projedu co je nového, bez všech karet se těžko odhaduje, která karta bude jak silná. Každopádně mě ale moc zaujal warlockův quest a nekonečný zástup impů z něj. Zoo býval můj signaturní deck, takže se opravdu těším, až bude zase tier 1.

Jsi spokojen s manažerským duem Aspi a Wynaut?

Valdaboy – Wynaut je u nás chvilku a předtím jsem neměl tu čest s ním nějak spolupracovat, tudíž zatím asi toto duo hodnotit nemohu.
PoweR – Naprosto. K tomu nemám ani co dodat. Aspi je špičkový manažer a Wynaut taktéž. Wynauta navíc dobře znám z mého předchozího působení v Dark Tigers.

Kvalifikace #1 – RoG Hearthstone Battleground, Alza Game Center #1.
Kvalifikace #2 – RoG Hearthstone Battleground, Alza Game Center #2.