Findan a PoweR na MČR!

V sobotu se konala sklizeň, což je něco na způsob Preliminaries. Avšak 4 nejlepší ze zúčastněných se dostanou přímo na Mistrovství České republiky! My v šestnáctce hráčů měli hned tři zástupce a dvěma z nich se podařilo získat slot!

Ve sklizni bojoval Matty, Findan a PoweR, ale jen posledním dvěma zmíněným se podařilo vybojovat vysněný slot. Matty jakožto úřadující mistr bohužel selhal, ale my víme, že se mu to podaří v další sklizni. Za to Findan a PoweR si vše perfektně pohlídali a před blížícím se Dreamhackem si připsali další úspěch! Proto jsme je pro Vás vyzpovídali!

Čau hoši! V sobotu jste měli velký den. Byli jste mezi šestnácti hráči, kteří bojovali o 4 sloty na MČR a vám dvěma se podařilo tyto sloty získat. Jak probíhala vaše příprava?

PoweR

Čus Aspi, já jsem se popravdě kvůli studijním povinnostem moc nepřipravoval. Já jsem vlastně ani nemusel, mám za jarní sezónu dost nahráno, snažil jsem se totiž kvalifikovat na HCT Summer Play-offs, což se mi také povedlo. Jediné co jsem udělal je, že jsem vzal svůj lineup z Play-offs, vylepšil ho a změny jsem potom prodiskutoval s kluky z iG. Jo a ještě jsem trénoval speciálně na první kolo s Findanem, který simuloval mého protivníka, což mi dost pomohlo. Díky Findane <3

Findan

Zdravím tě Aspi a také všechny čtenáře! Připravoval jsem se několik dní před turnajem hlavně s Mattym a Powerem. Nakonec jsme přišli na to ,vzít aggro s vicious fledglinama v každém balíčku, ale Power těsně před odesláním decklistů ztratil víru ve větrohněv a vzal jiný line-up. Naše tréninková trojice dopadla velmi dobře, protože já a Power jsme si zajistili slot na MČR a Matty si ho určitě zajistí příště!

Jaký byl pro vás nejtěžší zápas a proč?

PoweR

Nejvíc jsem se obával asi hned prvního kola a protihráče jménem Jobsad. Ten stejně jako Findan a Matty zvolil agresivní lineup a co si budeme povídat, aggro prostě může vyhrát kdykoli proti čemukoli, navíc je o poznání konzistentnější než control, který jsem vzal já. Obavy se ukázaly neopodstatněné a já vyhrál hladce 3-1. V dalších 2 kolech už jsem se nebál lineupů protivníků, ale nepřálo mi moc štěstí a vždycky rozhodovala až poslední 5. hra. A kdybych měl fakt vybrat nejtěžší zápas, tak bych asi zvolil ten poslední o přímý postup proti Profajzovi, musel jsem totiž odvracet 2 matchbally, což není nikdy příjemné.

Findan

Nejtěžší zápas pro mě byl určitě s Pokrovacem. Nejen, že je to hráč světové špičky, zároveň se také jednalo o postupový zápas v loser bracketu, takže už to byla poslední šance a začínaly do hry vstupovat i trochu nervy.

Co říkáte na další dva postupující z týmu Eclot?

PoweR

S Eclotem jsem obecně dost v kontaktu, takže jim fandím a jsem rád, že další 2 místa urvali zrovna oni. Martim je špičkový hráč a v poslední době se mu daří a je hodně vidět, takže jeho postup mě vůbec nepřekvapil. Co se týče druhého postupujícího ItsMeMV, tak toho popravdě vůbec neznám a poprvé jsem o něm slyšel právě až na sklizni. Možná je to také dáno tím, že nehraji PZ cupy a body na sklizeň jsem získal hlavně z Hearhstone Championship touru.

Findan

Martim už nám dlouho dokazuje, že patří mezi špičku CZ/SK scény, takže si slot na MČR rozhodně zaslouží a hráče ItsMeMV upřímně moc neznám, takže těžko posoudím jeho kvality, ale věřím, že se nám předvede v pozitivním světle na dalších turnajích.

Dokážete teď říct nějakého hráče, se kterým byste se na MČR chtěli potkat? Nějací hráči, kteří by si taktéž zasloužili patřit do postupujících na MČR.

PoweR

Tak primárně bych rád na MČR co nejvíce spoluhráčů z iG. Matty měl na sklizni smůlu a Valdovi utekla sklizeň jen o fous. Věřím, že to tihle 2 zlomí a kvalifikovat se zvládnou. Co se ostatních týče, tak doufám, že si najdou čas a MČR sloty nedají ostatním zadarmo!

Obecně fandím hráčům, kteří fakt tryhardí a postup si zaslouží. Jmenovitě by si postup zasloužili určitě JáraVyskočil, RastaFish, Fello, Zataro a nespočet dalších.

Findan

Tak samozřejmě se těším na Powera <3, ale také na další hráče. Postup přeji všem klukům z iG a také ECLOT, se kterými jsme si velice blízcí, hlavně s Pandou. Další hráči, které bych rád viděl na MČR i z jiných týmů, jsou hlavně ti, kteří hře věnují spoustu svého času a také ukazují nějaké výsledky, jako například Jára Vyskočil, Welfare, Rastafish a spousta dalších!

Jak bude teď probíhat vaše sezóna, když už nemusíte řešit Playzone MČR bodování?

PoweR

Postup na MČR hned v první sklizni se mi náramně hodí. Následující 3 měsíce musím totiž zamakat na škole a dotáhnout jí do úspěšného konce. Mám teď také práci v jedné advokátní kanceláři v Pardubicích, takže budu přes den pracovat a po večerech studovat. Je čas pořádně zapracovat na svém právnickém já. Z tohoto důvodu jsem se taky rozhodl, že vynechám letní HCT sezónu. Každopádně Heathstone budu hrát samozřejmě dál, jen už nebudu nucen tak tryhardit. Navíc příští měsíc nás čeká Dreamhack ve Švédsku a za 2 měsíce možná i Dreamhack ve Valencii. Můj hlad po úspěchu je pořád obrovský, tak doufám, že se konečně zadaří i na evropské scéně.

Findan

Bude probíhat víceméně úplně stejně jako doteď, což znamená tryhard o evropský summer play-offs a příprava na nadcházející velké turnaje, jako třeba Tiger Masters a Dreamhack. Jsem hlavně rád, že už ve čtvrtek nemusím hrát Playzone cupy a můžu se věnovat turnajům o body, ladderu a nebo úplně jiným věcem.

Já vám děkuji za rozhovor a nyní máte prostor pro vzkaz čtenářům!

PoweR

Taky děkuji! Čtenáři, pokud Vás zajímá Hearhstone, nebo snad jen fandíte iG či e-sportu obecně, tak prosím lajkujte moje sociální média https://www.facebook.com/PoweR3.HS a https://twitter.com/PoweR3hs.

Závěrem ještě děkuji všem za podporu a přeji příjemně strávené letní měsíce! Snad o mě zase brzy uslyšíte! 😀

Findan

Taky moc děkuji za rozhovor Aspi. Čtenářům bych chtěl poděkovat za veškerou podporu a také za fandění v chatu, když jsem byl na streamu. Koukal jsem na záznam a hrozně mě potěšilo, když tam lidé, které vůbec neznám, psali, že mně nebo iG fandí. Pokud mě chcete podpořit ještě víc, tak vás prosím o like na mojí fanpage na facebooku – https://www.facebook.com/FindanHS/ . Díky moc a přeji krásné léto!