Shrnutí Dreamhacku ve Valencii!

Minulý týden byli naši Hearthstone hráči ve slunné Valencii, kde se konal Dreamhack. Na tuto akci vyjely i jiné organizace, ale naše skončila na nejlepším místě!

Dreamhack je zahraniční akcí, která je největší open lankou pro všechny hráče hry Hearthstone.

V našich dresech se zúčastnilo hned pět hráčů a dlouhou dobu měli šanci na postup do top 16. Až v posledních kolech se na naše hráče přilepila smůla a postupně jsme ztráceli vidinu toho, že bychom postoupili do top 16.

Pouze Valdaboy a Findan se udrželi a v posledním kole je čekal rozhodující zápas, který rozhodl o tom, zda se podívají do top 16 nebo ne. Už v tuhle chvíli byli jediní Češi, kteří se dostali tak daleko!

Bohužel se ani jednomu poslední zápas neodvíjel podle představ, které měli a oba prohráli. To znamenalo, že se ani jeden po dvoudenním hraní nepodíval do top 16 a skončila tak pro nás účast na španělském Dreamhacku.

Nicméně Findan skončil na skvělém 17. místě, což bylo těsně před branami vysněného postupu a to si zaslouží velký obdiv. Uvidíme, jestli se nám bude více dařit na švédském Dreamhacku v zimě.

Nyní už se podívejte na shrnutí celé akce jednotlivými hráči!

Václav “Findan” Prosser

“Španělsko nás i v 11 večer přivítalo velkým horkem a Power rychle pochopil, že svetr si přibalil zbytečně. Druhý den jsme se hned ráno vydali na místo. I přes menší technické problémy turnaj probíhal celkem v pořádku a po prvním dni jsem měl skóre 5-0. Šance na postup vypadaly víc než dobře, další den mi stačilo vyhrát jen 3 série z pěti. Dvě série před koncem jsem se dostal až na 7-1, k postupu do topky stačila jedna výhra. Bohužel jsem obě následující série prohrál a DH pro mě skončil smutným 17. místem. Celkově pro mě všechno byla nová a hodně cenná zkušenost a doufám, že na příštím Dreamhacku už tu topku zvládnu!”

Valentin “Valdaboy” Ivanov

“V main eventu jsem si dal 7-3 s tím, že jsem v 10. kole měl možnost postoupit do top 16ky a mít jistých cca 700 dolarů. To se mi nepodařilo a ve finálové sérii jsem podlehl svému soupeři 2:3. Dost mě to mrzí, jelikož jsem se chtěl podívat do topky a nevracet se s prázdnou. Věřím ale, že jsem nasbíral cenné zkušenosti, které mi pomohou v příštích akcích. Taktéž mohu říct, že jsem dostával převážně známé a dobré hráče, tudíž výsledek není pouhou náhodou. Zajímavé je, že každá série, kterou jsem prohrál, skončila 2:3 v můj neprospěch.”
“Abych celkově nějak zhodnotil DH, rozdělím to na více částí. Co se hlavního turnaji týče, myslím si, že jsme začali velmi dobře. Já jsem sice prohrál první kolo 3-2 kde jsem prohrál 2 favored matchupy, ale zbytku se podařilo odstartovat vítězstvím. Celkově bych DH hodnotil velice pozitivně, všichni jsme se dostali do druhého dne, Valda a Findan dokonce až k finálové hře o vše, kterou podle mě oba prohráli hlavně nervozitou, zbrklostí a nedostatkem zkušeností, což je pro ně přínos do budoucna. Co se mých zápasů týče vyzdvihl bych asi dva. A to ve 3. kole main eventu proti britskému hráči Ness, což byla hodně vyrovnaná hra a dost těžká série, kde jsem občas musel i ropnout, ale nakonec vyhrál 3-1. Druhý těžký zápas pro mě nastal ve 4. kole side eventu proti Cydoniovi, kde jsem měl za freeze v last 2 kartách Tondu a Alexu, což mě stálo lineup výhodu v sérii a nakonec prohrál 1-3, ale alespoň jsem pofelil se Cydoniou.

Další částí budou zážitky, bylo jich hrozně moc a tak vyzdvihnu pouze nějaké a zkrátím to. Vystresovaný Findan, který všude běhal a plašil, že něco nestihneme. Valda nakupující u podivných afroameričanů. Párty v předraženým klubu plným temperamentních akčních španělek, ze kterého tryhardi utekli a zůstalo jen pevné jádro. Zabouchnuté klíče a lezení do bytu balkonem. Poslední den na pláži a Járův opalovák, co nechával vrstvu jak Primalex. Cesta zpět, všichni spálení jak hovado a brečí, že je pálí záda. tl:dr: úspěšný víkend, mastnej Valda, splašený Findan, slaný Ness a nolifeři poprvé na sluníčku.”

“Na Dreamhacku ve Valencii jsem stejně jako ve Švédsku obsadil 34. místo! Je to sice bez peněz, ale ve světové konkurenci slušný výsledek. V 10 kolovém swissu jsem si dal 7-3 a potřeboval jsem tak opět pouze 1 vítězství navíc. Postup mě stály série, ve kterých jsem 2x úplně stejně dostal přes 2 dobré matchupy (pirate warr a token shaman) od Jade Druida. Každopádně s výsledkem jsem celkem spokojený, hrál jsem dobře a nejsem si vědom žádných zásadních chyb.

Lineup fungoval fakt parádně a ve většině sérií se mi podařilo zakončovat dobrým matchupem. Nejlépe mi šlapal Pirate Warr, který vyhrál sám několik sérií a naopak nejhorším se ukázal být Mage, což bylo dáno také tím, že jsem potkával dost pomalých a greedy balíků, proti kterým Mage neměl moc šancí (byl to můj defensivní deck do aggra) a naopak agresivní Warr pomalé decky hrozně krájel.

Jinak pobyt ve Španělsku jsem si s kluky parádně užil! Vyzkoušeli jsme spoustu tradičních španělských jídel a poznali jsme španělskou kulturu. V neděli jsme z temné haly ve které se hrálo vyrazili na pláž, kde jsme strávili celé odpoledne. Taky podle toho vypadáme, snad až na beachboye Dodgyho jsme si všichni domů přivezli brutálně spálený záda. MVP je určitě Matty, který se chvástal, jak se krásně vyspal na zádech, ale zapomněl nám říct, že si předtím musel dát 2 paraleny a vyplácat balení Panthenolu.”

Matyáš “Matty” Kalužný

“Se svým výkonem na Dreamhacku jsem byl spokojený i přesto, že jsem se kromě side eventu nijak výrazně neumístil. Lineup fungoval jak měl a já za celý turnaj udělal minimum chyb (alespoň myslím). Takže i když si ze Španělska vezu domů jen spálená záda, tak nijak zdrcený nejsem, protože na Dreamhacku hraje světová špička a nemůžu si pokaždé dát topku. Momentálně se chci soustředit na MČR kvalifikaci, která mi doufám na podruhé už vyjde.”