League of Legends

BRONZOVÉ Y-GAMES

Naše League of Legends sekce si z Y-games přivezla třetí místo.

Všechno to začalo velice slibně a po prvním dni to vypadalo na hladký průběh turnajem. Bohužel, jak se ukázalo, nebylo tomu tak. Naše League of Legends sekce ve složení Dreedy, Thrae, Dread, Charca a Sufon v pátek vyrazila do Bratislavy na festival Y-games. Po delší době jsme se tak tedy ukázali na další BYOC akci. Během pátečního dne, kdy se ještě nehrálo probíhaly přípravy počítačů a probíráni picků a banů na následující den. Věděli jsme, že naše skupina není nikterak těžká, ale i tak jsme se připravovali.

V sobotu ráno jsme tedy dorazili na místo konání a připravili se na svých místech. Jak už to tak u BYOC akcí bývá, v místnosti, kde bylo zhruba dalších sto hráčů byl docela nepříznivý vzduch i teplota. Naštěstí v místnosti bylo alespoň pár větráků, které se snažily tyto podmínky zpříjemnit. Nutno dodat, že musíme poděkovat také Dota týmu, který seděl přímo za námi. Ti totiž měli své počítače vybavené USB větráčky a tak můžeme říct, že naše místo bylo možná to nejlepší v celé místnosti.

Prvně nás tedy čekaly zápasy ve skupinách. Zde jsme se utkali s týmy Dead Dynasty, Team Pignitas a týmem Clow Fiesta. Tyto zápasy nebyly pro náš tým nikterak těžké a většina z nich končila okolo dvacáté minuty. Sloužilo to spíše jako příprava na další zápasy a trénink různých picků. Skupinou jsme tedy prošli bez problémů a postoupili z prvního místa. Ten den nás ještě čekalo čtvrtfinále, ve kterém jsme se utkali proti týmu aSinex. Ani tady jsme nenarazili na nějaký problém a celkem hladce si zajistili místo v nedělním semifinále. V tuto chvíli jsme mohli zabalit počítače a odjet zpět na hotel. My se ovšem rozhodli, že si ještě pro trénink zahrajeme o RPčka na Nightcupu. Zůstali jsme tak v hale jako jedni z posledních a již ve večerních hodinách rozehráli tento turnaj. Postupovali jsme celkem rychle a hladce, načež před semifinále jsme zjistili, že nám za chvíli z areálu odjíždí poslední autobus na hotel. V semifinále tedy kluci zapnuli turbo mód, uklidili počítače a vyrazili na hotel, kde nakonec odehráli finále a z turnaje si odnesli první místo.

V neděli jsme tedy ráno nastoupili do semifinálového zápasu proti týmu Bloody Devils. Zde jsme ovšem tvrdě narazili. Možná šlo o podcenění soupeře, možná o individuální a týmové chyby. Každopádně jsme po dvou dlouhých hrách prohráli a brána do finále se nám zavřela. Nemusím asi zdůrazňovat, že v tuto chvíli byla chuť na hraní o třetí místo minimální. Nakonec jsme tedy nastoupili v boji o bronz proti týmu Dark Tigers. Zde jsme předvedli dvě bezproblémové hry a odnesli si tak bronzové medaile. Věříme, že příště se vyvarujeme chyb, které jsme zde udělali a dosáhneme na prvenství.