Konec jedné kariéry, začátek nové.

Píše se rok 2018, ale tato zpráva sahá až do roku 2014. Ostřílení fanoušci Inside Games moc dobře vědí, že v roce 2014 vznikla první Hearthstone sekce. V průběhu toho roku se dost měnila až do doby, dokud nepřišla jedna významná osobnost, která změnila celé Inside Games a zároveň i pohled na esportové hráče.

V roce 2014 se k týmu připojil Lukáš “Dodgy” Dočkal, který se později chopil kapitánské pásky a společně s manažerem sestavili jednu z nejlepších domácích Hearthstone sekcí. Po dlouhých čtyřech letech aktivního hraní a vedení sekce se tento významný člověk rozhodl ukončit svou kariéru a dopřát si zasloužený esportový důchod.

Dodgyho vyjádření:

“Po dlouhých pěti letech jsem se dostal do fáze, kdy jsem si uvědomil, že videohrama by se člověk měl především bavit. Pokud tomu tak není a zároveň si hraním nevydělává na živobytí, je na čase najít něco, co ho bavit bude. A vzhledem k tomu, že mi HS už nepřináší tolik radosti co dřív, je načase uvolnit místo v týmu mladším a zapálenějším hráčům. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, se kterými jsem kdy hrál, za skvělé zážitky a vzpomínky. Jmenovitě bych pak rád vyzdvihl zlatou éru Inside games v čele se Scruffym, Melanem, Ixxim, Miráskem a Aspim, ale i novodobý iG, které ve své nejsilnější sestavě dominovalo scéně. Já doufám, že se klukům bude i nadále dařit, a že místo mě přivedou zvučnou posilu. Nějvětší poděkování ale patří týmu Inside games, který jsem reprezentoval téměř 5 let (ano správně, 5 let… neobvyklý na naší scéně co?) za veškeré zázemí, za to že jsem se mohl podívat na akce jako je Dreamhack atd. Tímto bych se rád rozloučil s HS scénou, ale nebojte! Z gamingu mě jen tak nedostanete. Mám do boudoucna nějaké plány, které se brzy dozvíte, takže stay tuned!”
(Dodgyho Youtube kanál: 
https://www.youtube.com/channel/UCoLpJkagIeJlw0DRsXTXEiQ)

Dodgy, jak už naznačil ve svém vyjádření, byl ukázkový srdcař, který pro svůj tým dokázal dýchat i v době, kdy se nedařilo a hráči odcházeli. Ačkoliv si primárně zakládal na týmových výsledcích, tak nemůžeme říci, že by osobně žádné neměl. Jedním z nejdůležitějších pro celou organizaci bylo vítězství na Lancraftu roku 2015, kde se ve finále utkal s Miraskem. To byl jeden z prvních momentů, které celé Inside Games nakoplo a uvědomili jsme si, že Hearthstone sekce má obrovský potenciál. Válel i v domácích ligách, kterými jsou MČR nebo Tiger Masters. Zároveň však nezahálel ani v těch zahraničních, kterými je právě Dreamhack, kde si první den dal krásných 6:0, ale druhý den bohužel 6:3, což bylo nepostupové score. Tím největším úspěchem pro naši organizaci je však to, že několik let společně s manažery udržoval silný tým, který konkuroval domácí scéně.

Proto ti Dodgy z celého našeho modrobílého srdce děkujeme za neuvěřitelnou pomoc a reprezentaci. Děkujeme ti za to, že jsi celé scéně ukázal to, že není potřeba utíkat k jiným týmům, že stačí bojovat za to, co si přeješ a získáš to. Děkujeme ti za spoustu skvělých zážitků, které jsme s tebou mohli zažít. My ti přejeme do života jen to nejlepší, spoustu snadno zvednutých závaží v posilce a hlavně zdraví a pohodu!

Ať žije #DodgyBiceps!

V návaznosti na odchod dosavadního kapitána sekce se musí zvolit i ten nový. Tím se od dnešního dne stává Power!

Celý článek sepsal náš další bývalý IG srdcař Fili “Aspi” Matoušek, kterého jsme poprosili o sepsání článku o člověku, se kterým si prošel celou svou kariérou v IG.

Děkujeme Aspi!