Inside GamesPUBG

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS I DÍL 3. MIRAMAR

Pro dnešní část jsme si připravili rozbor mapy Miramar, která patří vedle Erangelu k hlavním mapám v PUBG.

Mexická pouštní mapa Miramar byla druhou mapou, která se v PUBG objevila. Její velikost tak jak u Erangelu činí 8 x 8 kilometrů. Z počátku se zamýšlelo, že Miramar bude menší mapou o rozloze 4 x 4 kilometry ale nakonec se od této myšleny upustilo. Její vývoj začal v červenci roku 2017, do hry samotné se pak Miramar dostal 12. prosince téhož roku. Na rozdíl od Erangelu zde nalezneme mnohem více openfieldů, velká města, otevřené pláně i venkovské oblasti. Z jižní a velké části východní oblast Miramaru obklopuje moře.

Na heat mapě můžeme vidět jak nejčastější oblasti lootění, tak i oblasti s častým výskytem dopravních prostředků.

 

Los Leones

Největší město na mapě Miramar. Leones nabízí dostatek obchodů, velkých budov, menších domů i stavenišť. Pro svoji velkou a bohatou strukturu patří mezi vůbec nejvyhledávanější místa na lootění.

Ve skutečném světě existuje místo s názvem Los Leones Canyon Trailhead v Los Angeles. Jedná se o vyhledávané místo pro pěší turistiku.

 

Chumacera

Jedná se o tovární oblast, která se kdysi zabývala textilním průmyslem. Nyní ser zde nachází velké opuštěné továrny s bohatým lootem. Z Chumacery je také dobře vidět na několik hlavních cest, tudíž slouží i jako kvalitní scoutící bod na mapě.

 

El Pozo

Město proslulé průmyslovými a zábavními čtvrtěmi. Největším monumentem El Poza je jednoznačně Luchador Arena, která se stává častým terčem hráčů.

 

La Cobreria

Nejvýznamnější přepravní město Miramaru. Nachází se zde opět řada opuštěných továrních budov. Škola i kampus je plný lootu, který čeká až se o něj hráči poperou.

 

Valle del Mar

Přímořské město rozděleno na dvě části mostem De Toro. Na západě od mostu můžeme najít školu, zatímco na východě například kostel. Držení mostu je důležitou součástí kompetetivních her v této oblasti.

 

San Martin

Na západě od Haciendy leží další velké město San Martin. Kontrolní stanoviště a bariéry proměnily toto kdysi tiché město na bitevní pole. Obě strany města mají dobrý výhled, proto především hráči, kteří se k městu blíží by měli být na pozoru.

Samozřejmě to nejsou jen velká města, která Miramar tvoří ale také několik menších ale stejně významných oblastí. Na ně se podíváme níže.

Mezi nejvýznamnější z nich patří asi Pecado. Dalo by se označit jako srdce Miramaru, nachází se téměř ve středu celé mapy. Arena, Casino nebo hotely je jen výčet toho co se zde nachází. Pecado patří k jedním z nejnebezpečnějších oblastí na Miramaru. I když je povrch na Miramaru velice hornatý, najde se tu spousta menších měst, vesnic nebo zajímavých staveb. Často ovšem bývají odděleny buď nějakou horou nebo jen open fieldem. Za zmínku stojí například El Azahar, Impala, Los Higos, Puerto Paraiso, Prison nebo Hacienda del Patrón.

Co se týče podobností na Miramaru a ve skutečné světě, není to zde tak bohaté jak tomu bylo na Erangelu. Pro fajnšmekry lze říci, že je zde jistá podoba mezi Haciendou del Patrón a vězením Hacienda, které postavil a ve kterém pobýval narkobaron Pablo Escobar.

Vozidla nacházející se na Miramaru můžete vidět uvedené níže v tabulce.

Narozdíl od Erangelu nemá Miramar žádnou svoji exkluzivní zbraň. Rozhodně ale můžeme doporučit být vybaven zbraní na dálku. Openy a hory na Miramaru přímo nabádají k odstřelování. Není na co čekat, najít sniperku, osmičkový scope a vzhůru do horkého pekla této milované ale i nenáviděné mapy.