FIFAPartneřiTiskové zprávy

KUČERA A DODGY ODEHRAJÍ MOL ECUP V BARVÁCH FK JABLONEC

MOL eCUP je nový unikátní esportový projekt ve hře FIFA 20, ve kterém se spolu mohou utkat profesionální fotbalisté, profi gameři i fanoušci z řad široké veřejnosti, kteří budou reprezentovat svůj oblíbený český fotbalový klub. A právě FK Jablonec si pro tento turnaj domluvil hostování FIFA hráčů z profesionálního esport klubu Inside Games. Ten má za sebou nespočet úspěchů na tuzemské i zahraniční scéně.

Inside Games spojují herní profesionály napříč herními tituly, mezi které se řadí také virtuální fotbal FIFA 20. V barvách tohoto týmu můžeme najít populárního hráče a streamera Lukáše „Dodgyho“ Dočkala a také novou tvář české FIFA scény Františka Kučeru, který se nedávno představil ve druhé FIFA COOL Lize.

Oba dva hráči budou v nadcházejících kolech bojovat za zeleno bílé barvy FK Jablonce. Ovšem nastoupit do zápasu může vždy pouze jeden hráč. Tím, kdo rozehraje tento týden celou pohárovou rošádu bude právě František Kučera, který se v posledních týdnech pohybuje na úrovni Elite 2 a chtěl by tak navázat na skvělé výsledky v COOL Lize.

Právě MOL eCup ukazuje trend současné doby, kdy fotbalové kluby mohou být viděny a mohou se prezentovat moderním způsobem u svých mladých fanoušků. Jsme hrdí, že takový klub s tak bohatou historií jako je FK Jablonec se rozhodl draftovat naše hráče. Věříme, že předvedou maximální výkon a naplní radostí fanoušky týmu Inside Games, a hlavně FK Jablonec“ říká majitel esport klubu Vojtěch Klapuch.

I samotní hráči vnímají možnost reprezentovat fotbalový klub jako výzvu a zodpovědnost. „MOL eCup je výborná myšlenka, která doufám rozvíří vody mezi českými kluby a třeba díky tomu projektu vstoupí na pole esportu i další kluby říká Lukáš Dočkal a František Kučera dodává „Věřím, že propojení s kluby zaujme i širší veřejnost a na streamech bude spousta diváků. Těším se na soupeření s ostatními kluby, které mají také nabité soupisky a výborné esport hráče.

Zájem fanoušků fotbalu se z tribun přesouvá stále více k herním konzolím. Jsme rádi, že můžeme v MOL eCupu opět spolupracovat s hráči z Inside Games. Lukáš Dočkal nás již reprezentoval v Datart eLize. Jsme si vědomi toho, že esport je skvělá platforma pro oslovení dalších fanoušků a můžeme tak šířit dál povědomí o ligovém fotbale mezi další fanoušky. Pevně věřím, že nám tato spolupráce na MOL eCupu otevře dveře do další spolupráce s Inside Games,“ říká za FK Jablonec tiskový mluvčí klubu Martin Bergman.

Hlavní fáze MOL eCupu začíná již tento čtvrtek 2. 7. kde se za FK Jablonec představí Kučera proti hráči DanFCB z FC Poruba. Průběžné výsledky reprezentantů FK Jablonec budete moci sledovat na Instagramu Inside Games a FK Jablonec.