HearthstoneInside GamesPartneřiXiaomi

MASTERS TOUR LOS ANGELES STARTUJE JIŽ TENTO PÁTEK – JOBSAD A NORWIS HRAJÍ Z DOMOVA

Druhá zastávka Masters Tour se blíží. Již tento pátek započne třídenní maraton plný Hearthstonu. Vzhledem k celosvětové pandemii způsobené šířením koronaviru se Masters Tour – Los Angeles odehraje online formátem. Je to poprvé, co se turnaj takového formátu odehraje online. Je škoda, že naši hráči nemohli na vlastní kůži zažít atmosféru města andělů, nicméně je rozumné, že se formát turnaje změnil, protože zdraví je to nejdůležitější. Naplno se tak ukázala výhoda elektronického sportu, který dokáže pružně reagovat na komplikace takového světového rozměru. 

Hearthstone Masters Tour Los Angeles představí ty nejlepší Hearthstone hráče z celého světa. Ti se utkají o $250,000 a o titul Masters Tour Champion. Jen samotná účast vynese našim hráčům $850. To našim hráčům, Jobsadovi a Norwisovi, ale stačit nebude. Oba dva chtějí postoupit do druhého dne a bojovat o postup do TOP 8. Bude to těžké, vzhledem k tomu, že počet účastníků přesahuje 300 hráčů.

Image result for masters tour arlington

Formát turnaje – Masters Tour LA

Turnaj je rozdělen do tří fází/dnů:

 • První den se odehraje 5 kol SWISS formátu. Hráči, kteří prohrají tři kola, se nedostanou do dalšího hracího dne.
 • Druhý den hráči s třemi a více vyhranými zápasy postoupí do druhého hracího dne, kde je čekají další čtyři kola SWISSU.
 • Třetí den, po skončení SWISS formátu, TOP 8 hráčů postoupí do playoff, které se odehraje formátem single – elimination.

Březen 20. 3. 2020:

• Swiss Round 1 – 17:00 CET

Březen 21. 3. 2020:

• Swiss Round 6 – 17:00 CET

Březen 22. 3. 2020

• Top 8 Playoffs – 17:00 CET

 

Oficiální stream

Rozhovor s Jobsadem a Norwisem před Masters Tour

 

Za pár dní nám začíná letošní druhá Masters Tour. Vzhledem ke světovému problému s koronavirem se tentokrát bude hrát z domova. Jak to vnímáte?

 • Jobsad: “Toto rozhodnutí bylo vzhledem k situaci nezbytné a pochopitelné. Hrát doma samozřejmě není ideální. Na druhou stranu se já osobně cítím doma nejlépe a nejsilněji, takže věřím, že komfortní zóna by mohla pomoct k dobrému výsledku. Celkový dojem tedy z toho není rozhodně nijak negativní.”
 • Norwis: “Tak samozřejmě jsem zklamaný, jako většina z nás. Chtěl jsem cestovat a potkat se s těmi nejlepšími hráči naživo, ale na druhou stranu to takhle můžeme odehrát v klidu z domova a nic neriskovat.”

Je to pro Vás tedy výhoda a vnímáte větší šance na co nejlepší umístění díky tomu, že nebudete muset cestovat?

 • Jobsad: “Já si myslím, že pro mě osobně je to obrovská výhoda, protože často mívám problémy se spánkem v jiném prostředí a jet lag mě taky umí dostat. Navíc si už od včerejška začínám pomalu a jistě zvykat na americké časové pásmo, protože turnaj se řídí americkým časem.”
 • Norwis: Šance mi tím mírné vzrostly, protože oproti ostatním zatím nemám tolik zkušeností s hraním offline eventů. Mírná nervozita by se tak případně mohla projevit ve hře.”

S jakými ambicemi vstupujete do turnaje? Na předchozí Masters Tour v Texasu se Faeli dostal na velmi hezké skóre 6:3. Brali byste toto umístění?

 • Jobsad: “Cíl je samozřejmě 6:3 nebo ještě líp, protože od tohoto skóre se odměny začínají exponenciálně zvětšovat. Na druhou stranu je to furt nesmírně obtížný úkol, a tak je lepší hned od začátku se spíš soustředit vždy na konkrétní sérii.”
 • Norwis: Tak samozřejmě. Do příprav a tréninku dávám maximum. Optimálně skončit v top 8/16. Skóre 6:3 je také vynikající vzhledem k tomu, že budeme poměřovat síly s těmi nejlepšími na světě.”

Masters Tour jsou známé tím, že nikdy nevíš na koho narazíš. Jak se na to připravujete? Máte nějaké speciální balíčky, které dokážou eliminovat ty největší hrozby?

 • Jobsad: “Příprava bude vrcholit v následujících dnech, i když mám docela představu, co asi zhruba budeme hrát za lineup. Naše taktika je se co nejlépe připravit spíš z globálního hlediska, protože při velikosti turnaje o zhruba 300 hráčích je příprava na konkrétní hráče v podstatě nemožná. Na druhou stranu doufám, že naše schopnosti a balíčky jsou schopné eliminovat hráče světového formátu.”
 • Norwis: “Já osobně jsem byl známý tím, že jsem se pokaždé snažil hrát co nejvíce unikátní balíčky a dostat tak protivníky do situací, ve kterých neví, jak proti tomu hrát. Tak snad mi to vyjde.”

 

Když už jsme u toho, jaká bude podle Vás nejhranější classa? To také dost ovlivňuje průběh turnaje.

 • Jobsad: “Podle mě to bude určitě Rogue, která se nedá pořádně stabilně porážet, a tak nemá slabiny.”
 • Norwis: Také jsem si 100% jistý, že nejhranější classa bude Rogue, ale já osobně očekávám i hodně mágů.”

 

Jak bude probíhat Vaše příprava poslední dny a hodiny před turnajem? 

 • Jobsad: “Vzhledem k tomu, že poslední dny se snažím upravit i spánkový režim, tak dost času trávím v posteli trénováním Hearthstonu na novém telefonu od Xiaomi, kde zkouším různé balíčky. Mimo to se věnuji samozřejmě sportu a studiu. Hodiny před turnajem budou asi takové klasické. Vstávání ideálně kolem jedenácté, nějaká menší fyzická aktivita, kterou bude následovat oběd a asi nějaké celkové uklidnění u seriálu nebo filmu. Přímo před turnajem doladím zbytek, abych mohl na turnaji předvést co nejlepší výkon.”
 • Norwis: Plánuji, že s Jobsadem společně zkusíme procvičit co nejvíce zápasů, co jen jde. Poslední dobou bohužel nemám tolik volného času, kvůli maturitnímu ročníku, tak očekávám, že nejvíce toho odehraji na svém mobilu od Xiaomi, abych mohl stíhat více věcí najednou.”

Na závěr řekněte našim čtenářům, kde Vám mohou fandit a sledovat Vás.

 • Jobsad: “Můžete mě sledovat na různých sociálních sítích, v následujících dnech dám i nějaký předturnajový stream, takže budu moc rád, když se přijdete podívat.” https://www.twitch.tv/jobsadhs/
 • Norwis: Všechny zápasy budete moct sledovat živě na YouTube kanále Hearthstone esports. Budu si cenit jakékoliv podpory, tak neváhejte dorazit! :)”