Counter-Strike: Global OffensiveLeague of Legends

Na finále MČR se bude hrát o více než 200 000 Kč v hotovosti

Na letošním finále MČR v počítačových hrách se finanční dotace vyšplhá nad částku 200 000 Kč v hotovosti. Díky vysokému prizepoolu a oficiálnímu titulu mistra patří MČR každoročně mezi nejprestižnější akce na domácí herní scéně.

Praha, ČR – 15. února 2016 – K vyvrcholení herní sezóny dojde 4. až 6. listopadu na brněnském výstavišti BVV, na kterém v těchto dnech bude probíhat festival IN-JOY, jehož součástí je také finále Mistrovství ČR v počítačových hrách. Kvalifikační cyklus odstartoval v lednu ve třech soutěžních titulech (CS:GO, League of Legends a Hearthstone) a za úkol určit ty nejlepší domácí týmy a hráče, kteří se koncem roku na finále probojují.

Stejně jako v loňském ročníku se organizátoři z PLAYzone rozhodli dát největší důraz na ceny v podobě hotovostních částek namísto věcných cen. Hlavním důvodem je větší atraktivita pro hráče, kteří tak již nemusí spekulovat nad tím, jestli se jim zrovna ta či ona výhra hodí. Motivace je tedy jasná – čím lepší umístění, tím více peněz.

Celková dotace Mistrovství ČR 2016 se vyšplhá na 210 000 Kč v hotovosti, což je více než 25% nárůst oproti loňskému ročníku a to i přesto, že byl vyřazen jeden herní titul. Největší část dotace obdrží hráči týmových her – v League of Legends a Counter-Strike: Global Offensive budou týmy bojovat o 85 000 Kč, v duelové karetní hře Hearthstone si ti nejlepší rozdělí částku 40 000 Kč. Oproti loňskému roku bude navíc finanční ohodnocení rozděleno mezi nejlepší čtyři hráči či týmy.

mcrlogo

 „Díky úspěšnému ročníku 2015 dokážeme nejen prizemoney navýšit o více než 25 procent, ale zároveň je dokážeme oznámit již na začátku sezóny, aby hráči měli patřičnou motivaci. Jedná se o minimálně garantované ceny, není však vyloučené, že ceny do finále MČR ještě porostou,“ vyjádřil se k otázce prizemoney projektový manažer MČR v počítačových hrách Michal Nagy a doplnil: „Rozhodli jsme se vyslechnout komunitu a přidat ceny pro 3. a 4. místo, zároveň v týmových hrách uvádíme novinku v podobě ocenění pro MVP turnaje, kde hráči získají další ceny od našich partnerů. Další pozitivní novinky o MČR budou následovat již brzy! #MCR“

Další informace týkající se celé sezóny MČR 2016 či samotného vyvrcholení na brněnském výstavišti budou oznámeny v nejbližších dnech, doporučujeme tak sledovat webové stránky http://mcr.playzone.cz/, http://www.playzone.cz/ a facebookovou stránku https://www.facebook.com/playzonecz.

Projekt MČR vzniká a běží za podpory generálních partnerů INTEL, DELL, Alienware, AOC, MSI, HAL3000, Alza.cz, NVIDIA a mediálních partnerů Prima COOL, EuroZprávy.cz, SCORE, Games.cz, Sector.sk, Živé.sk, Cnews.cz a ExtraHardware.cz.